Plener artystyczny Z twórczością Anny Krepsztul

25 czerwca 2015 roku po raz piąty w Taboryszkach na Litwie zainaugurowany został  Plener artystyczny dla dzieci „Z twórczością Anny Krepsztul”. Tygodniowe spotkania ze sztuką użytkową poprowadziły panie z białostockiej Galerii im. Slendzińskich – Iza Suchocka i Elżbieta Korol, zajęcia z haftu pani Danusia Mołoczko. W plenerze wzięło udział 33 dzieci.

Spotkania cieszą się ogromną popularnością, w pomoc angażują się lokalne władze, a przede wszystkim rodzice. W ciągu tych pięciu lat przekonali się, że maleńkie Taboryszki mają własną historię i własnych bohaterów, więc trzeba podtrzymywać ich pamięć. Udział coraz to większej grupy dzieci w plenerze jest tego świadectwem. Warto więc chyba myśleć o Domu Pracy Twórczej w Taboryszkach. Mali artyści już są…

Chcielibyśmy podziękować sponsorom Pleneru – Nadleśnictwu Głęboki Bród oraz Samorządowi w Solecznikach. Jesteśmy zobowiązani wobec wszystkich prowadzących zajęcia. Dziękujemy również panu dyrektorowi Tadeuszowi Żygielowi, panu Henrykowi Danulewiczowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Plener cały czas się odbywa. Dzieci otrzymały w prezencie plecaczki i piórniki ufundowane przez Prezydenta Miasta Białegostoku, któremu dziękujemy.